Ačkoliv práce kanceláří není nebezpečná, jako třeba práce na stavbě, či fyzicky namáhavá, jako práce v dolech, má i své nevýhody, a negativní dopady na naše zdraví. Zvlášť to pak platí u zaměstnání, při kterém člověk tráví většinu času v sedě u počítače. Jaké jsou tyto dopady, a jak se jim dá zabránit, či je alespoň zmírnit?
Únava, či nespavost, a bolesti hlavy
Mnoho lidí, kteří denně pracují za stolem u počítače, si po delší době všimne toho, že je začíná často bolet hlava, mají problémy s usínáním, nebo naopak velkou únavou během dne. Právě tyto problémy způsobuje dlouhodobé modré záření, které vyluzují všechny obrazovky, ať už se jedná o monitory, televizory, či mobilní telefony. A právě tyto dopady lze zmírnit, když si pořídíte brýle s ochranou proti modrému světlu. Nemusíte mít strach, že v nich budete vypadat podivně, jelikož málokdo tyto brýle odliší od klasických dioptrických brýlí. Výhodou je, že je lze sehnat jak se sklíčky dioptrickými, tak i s těmi obyčejnými.
Bolesti zad a otoky nohou
Dlouhodobé sezení na nesprávně zvolené židli má negativní dopad na naše záda. Hrbení za počítačem způsobí špatné nastavení páteře, a s ním spojenou bolest za krkem. A sezení v dlouhodobém měřítku samo o sobě může způsobovat otoky nohou. Výborným pomocníkem je pak gymnastický míč, který můžete libovolně střídat s kancelářskou židlí. Sezením na gymnastickém míči se vyvarujete hrbení, a občas dopřeje pohyb i nohám. Dále je pak potřeba doplňovat bílkoviny, a zabránit tak hromadění vody v těle, která právě může za ony otoky.
Ukládání tuků v problémových partiích
Sezení pak způsobuje i ten problém, že se vám tuky ukládají jen v určitých partiích, kterými jsou obvykle zadek, boky, a břicho. Tento problém lze však řešit pouze pravidelným pohybem v době, kdy nejste v práci, dále pak změnou jídelníčku, a omezením sacharidů.